Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/2383' OR uid > 0) AND sid = '4ef4f47b8eb8423a62a21ddccacaa51c' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
Rozprávky dedka Vševedka spod Polonín a nedokončený román Uľa ako súčasť regionálneho marketingu | Holosy

Rozprávky dedka Vševedka spod Polonín a nedokončený román Uľa ako súčasť regionálneho marketingu

Písanie ( románov i rozprávok ) považujem za súčasť regionálneho marketingu. Filmy o Žandárovi zo Saint Tropez boli čistá reklama na francúzsku rivieru a autá Renault a Citroen. Nuž, tak k tomu musíme pristupovať aj my. Ja som napísal pár rozprávok a celý dej som umiestnil do Polonín. Rozprávky, legendy, povery sú neodmysliteľnou súčasťou budovania image regiónu aj z pohľadu cestovného ruchu. Ešte nedokončený román Uľa som zasadil tiež do prostredia rusínskeho v Poloninách. Je to román, nie cestopis, takže nie je to verný opis. Ale pripomenie každému čitateľovi, že jestvujú kdesi Poloniny a žijú tu Rusíni.
Tieto dielka sú prístupné na portále mamtalent.sk, ktorý zriadilo vydavateľstvo Ikar, aby sa tam prezentovali autori, ktorí majú pocit, že dostali do vienka aj talent písať. Ja si možno neoprávnene, ale predsa len myslím, že trošku toho talentu mám. Moje dielka boli asi najviac v ostatnom čase vybraté ako tipy na čítanie. Na prelome rokov tam bol román Uľa, predtým povedka Deväť ruží a teraz sú tam Rozprávky dedka Vševedka spod Polonín.

Priame linky na moje práce:

Rozprávky dedka Vševedka spod Polonín

Román Uľa

Kompletný profil na mamtalent.sk

Zdieľať na Facebooku

Dneska je nediľa

18. august 2019


Юліаньскый календарь:

5. áвґуст 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.