Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/5388' OR uid > 0) AND sid = '85c66fb6fd22f4d24e137d595e6ca243' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
Na Rusínskom ľudovom plese v Prahe zahraje tradične hudobná skupina Apollon | Holosy

Na Rusínskom ľudovom plese v Prahe zahraje tradične hudobná skupina Apollon

Rusínskí aktivisti v ČR organizujú túto sobotu 31.1.2015 v KC Novodvorská v Prahe ďalší ročník rusínskeho plesu. Akcia už má za sebou niekoľkoročnú históriu. Prvý ročník sa konal v roku 2011 a vďaka snaženiu organizátorov sa darí v tradícii pokračovať každý rok. Jej organizácia prebieha v réžii združenia Rusíni.cz - rusínská iniciativa v ČR a zaujímavosťou je, že na akcii sa o hlavnú zábavu každoročne stará ta istá kapela – hudobná skupina Apollon. Člen skupiny Peter Nastišin stal pri zrode združenia Rusíni.cz a myšlienky rusínskeho ľudového plesu v Prahe. Tradícia rusínskeho plesu v Prahe, združenie Rusíni.cz a kapela Apollon sú teda previazané pevnými väzbami.

Kapela APOLLON bola povôdne založená v roku 1998 vo Svidníku. Zakladateľmi kapely boli Martin Blaško a Peter Nastišin. Do roku 2001 skupina hrávala na svadbách, zábavách, plesoch a rôznych akciách nielen na Slovensku, ale i v susednom Poľsku.
Od roku 2010 pôsobí skupina v Českej republike (prevažne v Prahe a stredných Čechách) v trojčlennej zostave. Repertoár tvoria hlavne ľudové piesne ( rusínske, šarišské, zemplínske, slovenské, české... ), ale aj moderné HITY. Tradičné podanie východniarskej svadby (odobierka, družbovský tanec, čepenie a redový tanec) nie sú problém. Kapela sa rovnako dokáže prispôsobiť ozvučením, priestorovými a ďalšími požiadavkami prianiam zákazníka.
Kontakt na kapelu:
Peter Nastišin
peter.nastisin@centrum.cz
+420 732748218
http://www.kapelaapollon.cz/
https://www.facebook.com/kapelaapollon

 

 

 

Zdieľať na Facebooku

Dneska je ponediľok

16. september 2019


Юліаньскый календарь:

4. cептéмбер 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.