Rusínske piesne v podaní ĽH Muzička

Hudba Muzička úspešne prezentuje folklór Slovenska. Muzikanti sa snažia o interpretáciu ľudovej hudby a spevu z rôznych regiónov Slovenska v podobe čo najbližšej pôvodnej predlohe. V ich repertoári nájdeme aj niekoľko rusínskych skladieb.
Zárodok Muzičky vznikol v roku 1990. Muzičku lákajú najmä tvrdšie a archaickejšie hudobné štýly slovenského folklóru. Romantické poňatie folklóru ich nijakým spôsobom neoslovovalo a neoslovuje. Priam elektrickým impulzom pre nich však bolo stretnutie s autentickými nahrávkami ľudových hudieb a spevákov. Od roku 1994 pravidelne organizujú podujatie s názvom "Večer autentického folklóru".
Hudbu vedie Tomáš Brunovský (prvé husle). Ďalší členovia: Ladislav Fekete (husle), Ivan Hanula (husle, viola, kontrabas), Martin Brunovský (viola), Michal Brdársky (viola, akordeón), Ľudovít Kováčik (kontrabas, basička). Všetcia členovia hudby spievajú.
Muzička vydala zatiaľ dva CD, v roku 2001 a 2005, ktoré obsahujú aj rusínske skladby. Skladby Ivanku, Ivanku, Po horach chodylamVyjdu ja na sevo nájdete v Muzike na stiahnutie.

Zdieľať na Facebooku

Dneska je subota

24. august 2019


Юліаньскый календарь:

11. áвґуст 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.