Mladý kandidát mladých Prešovčanov

Novou tvárou medzi kandidátmi na poslanca Mestského zastupiteľstva v Prešove je Peter Luterančík. O tento post sa uchádza vo volebnom obvode č. 1 (Sídlisko III, Rúrky) na kandidátke novej regionálnej strany Náš kraj.
Živnostník Peter Luterančík, ktorého priatelia volajú Cibo, má 31 rokov, narodil sa a celý život žije v Prešove. Je slobodný, žije s priateľkou. Celý život sa vymykal z davu. Je profesionálnym kaderníkom a má na svojom konte viacero ocenení. Je vášnivým motorkárom, prezidentom klubu Free Brothers Prešov, ktorý funguje od roku 1999. Na svojom konte viaceré motorkárske akcie pre širokú verejnosť, aj s charitatívnym podtónom. Z pôsobenia v tomto občianskom združení skúseností aj na medzinárodnej úrovni. Podieľal sa na organizovaní viacerých kultúrnych akcií v Prešove a okolí, snaží sa podniknúť kroky na záchranu a obnovu pamätníka na Furči pri Prešove. Vo voľnom čase sa venuje aj športu, preto je veľkým fanúšikom rozvoja malých športov v meste Prešov.
Celý život sa vymykal z davu. Prečo sa rozhodol kandidovať? „Pre zmenu. Každý pri pive vie nadávať, ale neurobí nič preto, to zmenil. Preto ja kandidujem, na ostatných mladých je, aby prišli voliť," konštatuje P. Luterančík, ktorého cieľom je presadiť vybudovanie nových parkovacích miest na Sídlisku III, postavenie multifunkčného športového areálu (skatepark), zvýšenie čistoty a bezpečnosti tejto časti Prešova, zavedenie bezbariérových prístupov a ochrana prímestských zón.
Je za transparentnosť verejných financií, zavedenie elektronických aukcií, zverejňovanie všetkých zmlúv a faktúr či zlepšenie nakladania s majetkom mesta. Aj preto sa rozhodol kandidovať za Náš kraj: „Nikdy som nebol, ani nie som členom žiadnej politickej strany. Náš kraj je sympatický nový subjekt, pozdáva sa mi, že kladie dôraz na regionálnu politiku a transparentnosť nakladania s verejnými prostriedkami. Preto som sa rozhodol prijať túto výzvu a kandidovať pod hlavičkou Náš kraj. Ďalším dôvodom bolo, že v týchto voľbách kandiduje mnoho nezávislých, z ktorých sú mnohí nezávislí len v úvodzovkách. Preto som sa chcel od nich odlíšiť."

www.cibo.ori.sk
Prešov, 16. 10. 2010
Peter Luterančík

***********************

Peter Luterančík (Náš kraj), 31 rokov, živnostník, Prešov

Programové tézy

•    Pre Sídlisko III:
o    Nové parkovacie miesta
o    Skatepark – vybudovanie multifunčného areálu
o    Čistota a bezpečnosť
o    Bezbarierové prístupy a ochrana prímestských zón

•    Pre Prešov:
o    Zavedenie elektronických aukcií
o    Zverejňovanie všetkých zmlúv a faktúr
o    Transparentnosť - zverejňovanie mestského účtu
o    Zlepšenie nakladania s mestským majetkom

Cieľ
Prešov je dobré mesto na život. Mal by si preto zachovať svoju tvár, aby nedopadol ako Bratislava, kde zbúrali časť starého mesta (a zničili tak jeho pointu), kvôli moderným stavbám, ale radšej ako Paríž, kde zachovali historické centrum a na okraji vyrástla moderná štvrť, v ktorej tiež dokázali zachovať čaro, zachytiť ducha mesta, jeho základnú črtu a postaviť moderný Víťazný oblúk.

Pozri súvisiace články: 
Zdieľať na Facebooku

Dneska je četver

20. jun 2019


Юліаньскый календарь:

7.юн 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.