Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/1483' OR uid > 0) AND sid = 'd31eafca8da6c4513be64c686dc1159a' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
Jak sa Rachotilo v Roztokoch | Holosy

Jak sa Rachotilo v Roztokoch

Minulý víkend sa uskutočnil v poradí šiesty ročník akcie, ktorá tradíciou čerpá v akciách konaných na svidnícko - stropkovských lúkach a priľahlých lesoch na konci minulého a začiatok práve trvajúceho tisícročia. Kto si spomína na letné karnevaly, starý Rachot pod Skalkou, Lagelli, Zvoloč Cup, akcie pri svidníckej strelnici alebo pri Troch jamách a chýbal na tohtoročnom Rachote prišiel o kus nostalgie, ktorú táto akcia mala v sebe obsiahnutú. Nostalgický rozmer celej akcii dal nielen neúnavný tandem organizátorov, ktorý stojí pri Rachote a ktorý sa aktívne podieľal pri organizácii väčšiny hore spomenutých akcii, ale aj prítomnosť, síce o pár rokov starších, niekdajších, často výrazných, účastníkov týchto akcií. Podobná, lesno-lúčna, bola aj atmosféra celej akcie. Oproti poľovníckej chate kde sa konalo niekoľko posledných ročníkov Rachotu je hvezdáreň Roztoky omnoho krajším a otvorenejším priestorom. Bod pre organizátorov za výber skvelého miesta.
K samotnému programu sa vyjadrím len stručne. Bohužiaľ, Domáce kapely Gate a CBA na poslednú chvíľu odvolali svoju účasť na Rachote. Nestihol som dve prvé kapely, čo znamená, že úvodnou kapelou bol pre mňa škótsko - nórsko - slovenský prasopal XMRV s energickou frontmankou. Punk / HC ako sa patrí, len o piatej popoludní ľudia väčšinou ešte nevedia ako na tento príval energie reagovať. Nórska speváčka bolo nepriehľadnuteľnou postavičkou a výborne sa zabávala počas celej akcie.
Ďalšia kapela Awariat Nato úspešne rachotila na Rachote minulý rok a cestu si do Roztok našla znova. Punkovú energiu posunula harmonika niekam do viac tanečných nálad, čo nevydržal boss OZ Different z Bardejova (neúnavný organizátor bardejovskej alternatívy) a rozhodol sa, že ukáže mladým pri bedniach na pravej strane pódia, ako sa bavia nezmieriteľní skamani >) >-) Evil
Výrazný ženský element ďalšej kapely Hvozd presunul hudobnú náladu smerom ku klimatom aké v našich pomeroch prezentovali Psí vojáci alebo možno ešte viac bratislavský Tornado Lue. Príjemne rozohriatie pred českými Květami, ktoré som bohužiaľ premeškal ( pivná diskusia zvíťazila) Beer .
Poslednou kapelou večera boli maďarský Korai Orom, pri ktorých som ako správny dôchodca zaspomínal na atmosféru starších Slovenského alternatívneho leta konaného v okolí Brezna, kde som Korai Orom videl prvý krát. Korai Orom svojou etno - world - elektronickou energiou vydráždili nočnú oblohu do nepríčetna a tá zareagovala - smrštou dažďa. Ten odháňal spod pódia stále viac a viac ľudí. Pivní stánok sa stal jedným z mála suchých miest.
V mojej prípade nasledoval zbabelý útek k taxíku cez rozvodnený Roztocký potok popri hasičoch a policajtoch monitorujúcich povodňovú situáciu...
Každopádne verím, že sa bude Rachotiť aj na ďalší rok a že to bude znova Hvezdáreň Roztoky. Chlopi, šumne a dúfam, že pridáte aj dajakú rusnacku zabavovu kapelu bo mne bars taka recesia chybala Cool ..
Fotečky nájdete v fotogalérii a na Holosy you tube kanáli sú umiestené tiež videá.

Petro fajny clanok, vdaka

Petro fajny clanok, vdaka za podporu prichodom z Praguoch, vidime sa na lemko watre
Sick

Obrázok používateľa Петро

neni zac, sumne bolo, verim

neni zac, sumne bolo, verim ze ste to dajak financen poplatali Wink ...v sobotu sa na vatre vidime

dufam ze o rok bude menej

dufam ze o rok bude menej kvapiek a viacej ludi

Zdieľať na Facebooku

Dneska je vіvtorok

17. september 2019


Юліаньскый календарь:

5. cептéмбер 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.