Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/2240' OR uid > 0) AND sid = '033813ec4b1aa132509cc6b89d264778' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
Hudobná skupina Prospekt alias Čerkoše - ľudovky v modernom prevedení | Holosy

Hudobná skupina Prospekt alias Čerkoše - ľudovky v modernom prevedení

U Rusínov sa podobne ako na celom východnom Slovensku veľkej obľube tešia regionálne hudobné skupiny, ktoré hrávajú ľudové piesne v modernom prevedení. Žiadna väčšia spoločenská akcia sa nezaobíde bez pozvanie hudobnej skupiny, ktorá pomáha udržať zábavu a atmosféru až do skorého rána. V regióne pod Duklou patrí k najžiadanejším kapelám tohto razenia skupina Prospekt. Skupina hraje v rovnakom zložení už viac ako 15 rokov a na svojom konte má už 5 oficiálne vydaných nahrávok.
Lídrom kapely je Jaro Sasarak (klávesy, harmonika, spev). Preferuje rusínske ľudové piesne, blízke sú mu také, ktoré spievali ešte naši dedovia. Neoficiálnym maskotom skupiny je primáš Ľuboš Zasada (klávesy, husle). Spomedzi všetkých členov sa teší najväčšej popularite aj vďaka svojmu bavičskému talentu a zmyslu pre humor. Milana Jakubča (bicie, ozembuch) charakterizovali ostatní ako veľkého pohoďáka, podobne ako Boba Bartka (gitara, kontrabas), ktorý robí aranžmány k jednotlivým piesňam na CD.
Prvá oficiálna náhravka skupiny nazvaná Kacmarecko pri furmancu vyšla len ako magnetofónová kazeta.
Ďalšia nahrávka bola nazvaná Čerkoše, Čerkoše a vyšla už ako CD. Som rád, že skupina súhlasila so zverejnením ukážok na stránkach Holosy.sk. V Muzike si môžete vypočuť dve rusínske piesne z tohto CD:

Čerkoše
Nebudu tak robil

Ďalšia nahrávka bola nazvaná Čerkoše ... a bože muj. Z tohto CD si môžete v Muzike vypočuť tiež dve skladby:

Halo Maričko
Tivko tu paribkiv

Štvrté CD skupina nazvala Oj pila, pila a je viac v rockovom duchu. Na celom albume je cítiť gitaru, ktorú dohrával Bobo Bartko.

Posledné CD s priznačným názvom Ej by Vas Čerkoše, by Vas porandalo! vyšlo tohto roku a je vyslovene ľudové. Na cédečku je jedna zaujímavosť - autorská pieseň pod názvom Šandal, kde sa spieva o tejto obci a jej obyvateľoch. Ako bonus je pridaná jedna skladba v disko úprave. Aj z tohto CD si môžete vypočuť dve skladby:

Lipočko zeľena
Široke koriňa

Skupina hráva na svadbách, plesoch, oslavách, tanečných zábavách a iných slávnostných príležitostiach.

Kontakt na kapelu v prípade záujmu o vystúpenie:
e-mail: kapela.prospekt@gmail.com
telefon: 0908/471279, 0903/883445
http://www.prospekt.wbl.sk/

ste super skupina

ste super skupina Dance

Zdieľať na Facebooku

Dneska je ponediľok

26. august 2019


Юліаньскый календарь:

13. áвґуст 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.