Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/3160' OR uid > 0) AND sid = 'cd604ca7282cec9dc1efaa0ffc551660' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
Etno - SKA - rock kapela ЕТНО XL vo večernom programe na Lemkovskej Vatre v Zdyni | Holosy

Etno - SKA - rock kapela ЕТНО XL vo večernom programe na Lemkovskej Vatre v Zdyni

V termíne 22. - 24.7. 2011 sa v Zdyni uskutoční už 29. ročník Lemkovskej Vatry označovanej tiež ako sviatok lemkovskej kultúry. Akcia priťahuje každoročne tisícky návštevníkov a organizátori pripravujú pestrý program, v ktorom nemajú problém dať priestor aj menej komerčným hudobným smerom a neznámym kapelám. Do tejto oblasti je možné zarátať aj kapelu ЕТНО XL, ktorá sa predstaví vo večernom programe festivalu.
Kapela ЕТНО XL pochádza z mesta Rivne, ležiaceho v západnej časti Ukrajiny na historickom území Volyne. V jej muzike sa kríži viacero hudobných štýlov: ska a funky počinajúc, klasickým rockom a punkom končiac. Avšak jadrom ich hudobného prejavu sú pôvodné ľudové nápevy, ktoré vytvárajú osobitý hudobný prejav kapely. Ten je doplnený dychovou sekciou a zvukom gitár.
Týmto moderným spôsobom sa ľudové piesne, ktoré sa v regióne spievali po stáročia a pomaly miznú, dostávajú k súčasnému poslucháčovi.
Tohto roku kapela vydala svoje prvé album. V Muzike si môžete vypočuť tri skladby Горобейко, Гості a Шипка.

Zdieľať na Facebooku

Dneska je ponediľok

16. september 2019


Юліаньскый календарь:

4. cептéмбер 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.