Warning: Table './petrios/accesslog' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT uid, timestamp FROM accesslog WHERE (path = 'node/1051' OR uid > 0) AND sid = '152aa9c5a686674762159f6baa0bf747' ORDER BY timestamp DESC LIMIT 0, 1 in /mnt/data/accounts/p/petrios/data/www/holosy/includes/database.mysqli.inc on line 128
Ako vydať na Holosoch vlastný článok | Holosy

Ako vydať na Holosoch vlastný článok

Jednou z výhod, ktoré získate registráciou na Holosoch je možnosť voľného vydávania článkov. Keďže sa objavili otázky ohľadne postupu, pripravil som krátky jednoduchý postup, ako článok vydať. Pre vydanie článku na Holosoch je nevyhnutné byť na stránkach prihlásený. Prihlásenie prebieha prostredníctvom voľby prihlásenie v pravom hornom rohu stránky. V prípade, že ešte nemáte vlastné používateľské meno, zaregistrujte prostredníctvom záložky Vytvoriť nový učet.
Ak prihlásenie prebehlo úspešne, tak na pravej strane vám pribudnú dva nové bloky – úplne hore blok s rovnakým nadpisom ako je vaše používateľské meno a úplne dole blok Kto je online. A práve ten horný blok vám, popri možnosti úpravy vášho profilu, umožňuje vydávanie článkov na Holosoch.
Po kliknutí na voľbu Vytvoriť obsah sa vám otvorí nové okno, kde vyberiete voľbu Článok. Otvorí sa vám nová stránka Vytvoriť Článok, kde už priamo začnete s vytváraním obsahu vášho článku. Zvolíte názov článku, kategóriu článku, pod ktorú chcete článok zaradiť a doplníte text samotného článku.

Pri formátovaní článku vám pomôže jednoduchý editor pod oknom na doplnenie textu článku.

Z formátovania vás chcem upozorniť na jednu dôležitú a veľmi použiteľnú funkciu editora - vloženia obrázkov do článku. To je možné prostredníctvom ikony s obrázkom stromu – Insert/ Edit image.

Po kliknutí na ňu sa otvorí malé okno Insert/ Edit image. V rámci tohto okna kliknutím na ikonu Browse v riadku Image URL zvolíte zdroj obrázku.

Otvorí sa vám nové okno File Browser, ktoré slúži ako zdrojové prostredie obrázkov.

Ak chcete obrázky na stránkach zverejniť musíte ich najprv nahrať (Upload) do tohto prostredia. To je možné prostredníctvom voľby Upload, ďalej klik na Procházet a nájdite obrázok, ktorý chcete zverejniť vo vašom počítači.

Po nájdení ho odošlete do zdrojového prostredia prostredníctvom voľby Nahrať. Po úspešnom nahraní sa obrázok objaví v zozname.

Pre pridanie do článku kliknite na obrázok v zozname a odošlite ho do článku prostredníctvom voľby Send to TinyMCE.

Vrátite sa do okna Insert/ Edit image, kde vyšpecifikujte:
- Alignment ( zarovnanie obrázku v článku, v podstate dve možnosti right – vpravo, left – vľavo),
Dimensions ( veľkosť, odporúčam nastaviť len jeden rozmer na hodnotu 100 až 150, druhý rozmer nechať prázdny),
- Border ( okraje, nie je dôležité ),
- Vertical / Horizontal Space ( medzery, odporúčam nastaviť obe hodnoty medzi 5 až 10).
Kliknutím na Insert obrázok vložíte do článku.

Čo sa týka ďalších volieb pri vytváraní článku:
- Vstupný formát ( odporúčam nemeniť)
- Scheduling options ( nepovinné, môžete nastaviť čas kedy chcete aby bol článok vydaný)
- Možnosti vydania ( použiteľné v prípade že článok máte rozpísaný a nechcete ho ešte zverejniť, po rozkliknutí môžete odznačiť vydanie, po tomto kroku sa bude článok zobrazovať len vám po zalogovaní ale nie ostatným návštevníkom stránok). 
Po vydaní môžete článok kedykoľvek upraviť pomocou záložky Upraviť, ktorá sa objaví po vašom zalogovaní u článkov vydaných vami.

Veľa zdaru, ak budú otázky sem s nimi.

vyzera to na celkom

vyzera to na celkom zaujimavy kurz.

Zdieľať na Facebooku

Dneska je nediľa

21. jul 2019


Юліаньскый календарь:

8.юл 2019

Mapa registrovaných používateľov Holosy.sk

Písanie dokumentov po rusínsky pomocou OpenOffice

Písanie rusínskou cyrilikou v systéme Windows 7

Ako modifikovať Firefox, aby kontroloval rusínsky pravopis

Posl´idn´i komentar´i

Banner pre vaše stránky

Budeme radi ak Holosy spropagujete aj na vašich stránkach pomocou reklamého bannera.

Komunitný portál karpatských Rusínov

V prípade záujmu o výmenu bannerov, nás kontaktujte.